top of page

שחרור אמונות מגבילות בהקשר של שפע


הקשבתי בשבוע שעבר להרצאה של ברוס ליפטון, במסגרת כנס Heal של Hay House. ברוס ליפטון הוא אחד ממדעני התא והוגי הדעות המובילים והנחשבים בעולם, שכתב את הספר פורץ הדרך: "הביולוגיה של האמונה". ברוס הסביר שיש לנו שני חלקים של המינד שמשפיעים על החיים שלנו: המיינד המודע והתת מודע. כאשר המיינד המודע עסוק בחשיבה, תכנון העתיד או זכרונות העבר, ולא נוכח ברגע ההווה, מי שמנהל את העניינים בטייס אוטומטי הוא תת המודע. אצל רובינו זה המצב 95% מהזמן. תת המודע מכיל אוסף של אמונות ותוכניות פעולה שברובן השתרשו בנו בגיל מאוד צעיר, ובחלקן רכשנו מאנשים אחרים – הורים, מורים, חברים, או מוסכמות של החברה. ברוב המקרים האמונות הללו אינן משרתות אותנו ומחלישות אותנו.

בספרה הנפלא של לואיז היי "אתה יכול לרפא את חייך", יש רשימה של משפטים המבטאים אמונות כאלה בהקשר של שפע:

כסף אינו גדל על עצים

כסף הינו מתועב ומלוכלך

הכסף הוא דבר רע

אני עני, אבל נקי או טוב

אנשים עשירים הם נוכלים

אינני רוצה שיהיה לי כסף ואהפוך למתנשא

לעולם לא תהיה לי עבודה טובה

לעולם לא אצליח להרוויח כסף

תמיד מבזבזים כסף במהירות רבה יותר מאשר מרוויחים אותו

אני תמיד נתון בחובות

אנשים עניים לעולם אינם מצליחים להיחלץ ממעמדם

הורי היו עניים וגם אני אהיה עני

אמנים חייבים להיאבק על פרנסתם

רק לאנשים שמרמים יש כסף

כל השאר מצויים לפני בתור

הו, לא הייתי יכול לדרוש כל כך הרבה

אינני ראוי לכךאינני די טוב בכדי להרוויח כסף

לעולם אל תספר לאיש כמה יש לי בבנק

אל תלווה כסף

כדאי לחסוך כל פרוטה

צריך לחסוך לשעת צרה

תקופת שפל עלולה להתחיל בכל רגע

אני רוחש טינה כלפי אנשים שיש להם כסף

ניתן להרוויח כסף באמצעות עבודה קשה

אם אתם מזדהים עם אחד מהמשפטים הללו, אני מזמינה אתכם לתרגל סדרה זו שתומכת אנרגטית בשחרור של אמונות מגבילות.

סובאג קריה (ניתנה ב 21 ליוני 1996)

יוגי בהג'אן: "זו סידרה שלמה. היא נקראת סובאג קריה. אם אלוהים רשם אתכם במו ידיו לחיות במזל רע, אזי תרגול של סובאג קריה יכול להפוך את המזל הרע למזל טוב ושגשוג."

בסדרה יש חמישה חלקים, ויש לתרגל כל חלק למשך אותו פרק זמן, 3 דקות או 11 דקות. אין לתרגל ליותר מ 11 דקות. את התרגיל הראשון אפשר לתרגל כמדיטציה בפני עצמה, בנפרד מהתרגילים האחרים.

מוזמנים לתרגל את הסדרה עם Zita Harkaran.

תרגיל 1

יושבים בישיבה נוחה עם גב ישר. החלק העליון של הזרועות רפוי, המרפקים כפופים וכפות הידיים לפני בית החזה. מכים את החלק החיצוני של כפות הידיים זו בזו מבסיס הזרת עד שורש כף היד (האצבע של כוכב חמה). אזור זה הוא אזור הירח בכף היד. הופכים את הידיים כלפי מטה ומכים את החלק הפנימי של כף היד, כלומר את האצבע השנייה זו בזו (האצבע של צדק). מכים לחילופין את האזור של כוכב חמה והאזור של כוכב צדק תוך חזרה על המנטרה Har כשהלשון מגלגלת את ה "רר", ומושכים את הטבור פנימה. העיניים מתמקדות בקצה האף.

ממשיכים למשך 3 דקות (או 11 דקות).

תרגיל 2

מותחים את הידיים לצדדים ב 60 מעלות כלפי מעלה. האצבעות מופרדות ומתוחות. כפות הידיים פונות קדימה. מצליבים את הידיים לפני הפנים, וכל פעם מחליפים את היד הקדמית, פעם יד שמאל מקדימה, ופעם יד ימין. המרפקים ישירים. ממשיכים לעשות את התנועה בקצב של המנטרה Har, אך הפעם לא אומרים אותה.

ממשיכים למשך 3 דקות (או 11 דקות).

תרגיל 3

סוגרים את ארבעת האצבעות על האגודל ליצור אגרוף. לוחצים חזק את האגודל. מרימים את הידיים ישר למעלה, המרפקים ישירים. מניעים את הידיים במעגלים אחורה. עם כל סיבוב של הידיים חוזרים על המנטרה God כשמביאים אותה מהטבור. הקצב הוא כמו הקצב של המנטרה בתרגילים הקודמים. נעים בעוצמה, כך שכל הגב מתנועע, אפילו מתרוממים קצת באויר.

ממשיכים למשך 3 דקות (או 11 דקות).

תרגיל 4

כופפים את הידיים כך שהמרפקים לצדדים. האמות מקבילות לרצפה וכפות הידיים פונות אל הגוף בגובה הסרעפת. מתחילים להניע את הידיים כך שיד אחת עולה כשהשניה יורדת. הידיים נעות במרחב שבין הטבור והלב. תוך כדי הנעת הידיים חוזרים על המנטרה Har Haray Haree Wahe Guru. מביאים את המנטרה מהטבור. כשמתרגלים 3 דקות חוזרים בקול רם למשך דקה, לוחשים למשך דקה, ושורקים למשך דקה. כשמתרגלים 11 דקות הזמנים הם 6, 3, ו-2 בהתאמה.

תרגיל 5

מכופפים את המרפקים ומניחים את זרוע ימין על זרוע שמאל כשכפות הידיים פונות כלפי מטה. הידיים מוחזקות לפני הגוף בגובה הכתפיים. העיניים עצומות, הידיים יציבות. נושמים נשימה יוגית עמוקה וארוכה, כשמשתדלים להגיע לנשימה אחת בדקה. שאיפה למשך 20 שניות, החזקת האויר בפנים למשך 20 שניות, ונשיפה למשך 20 שניות.

ממשיכים למשך 3 דקות (או 11 דקות).

bottom of page