top of page

הגוף המעודן (Subtle Body)


הגוף המעודן הוא הגוף התשיעי מבין עשרת הגופים שלנו. גוף זה כשמו כן הוא, בעל רטיטה גבוהה ומעודנת, שמאפשרת לנו להיות מעודנים, רגישים, רגועים, מתוחכמים, להבחין בדקויות, ולראות את המשמעויות הסמויות והנשגבות של הדברים. הוא מהווה את השער לתבוניות וחיבור לאינסוף.

הגוף המעודן קשור באופן הדוק לגוף הנשמה. הוא נותן לנו את הזהות שלנו. על פי תורת ההילינג הסינית העתיקה גוף זה נקרא ה ID, והוא ממוקם מעל הראש. כאשר מתים הגוף המעודן עוטף את הנשמה ונושא אותה הלאה. שני גופים אלה הם היחידים שעוברים מגלגול לגלגול, יתר הגופים מתפרקים ומתפוגגים אחרי שמתים.

כאשר הגוף המעודן שלנו מאוזן ועצמתי אין דבר שהוא מסתורי עבורנו. אנו לומדים בקלות ומתמודדים בקלות עם כל מיני סיטואציות. ברגע שאנו נכנסים לחדר, אנו מיד חשים מה בדיוק קורה, וערים לכל הדקויות והדברים המעודנים שמתרחשים מתחת לפני השטח. אי אפשר לעבוד עלינו.

אם הגוף המעודן חלש, יתכן ונהיה נאיביים, או שההתנהגות שלנו תהיה גסה או מגושמת, כמו פיל בחנות חרסינה.

בהרצאה ב 27/5/1981 יוגי בהג'אן אמר על הגוף המעודן:

"יש לכם את גוף הנשמה, המיינד השלילי, המיינד החיובי, המיינד הניטראלי, הגוף הפיסי, קו הקשת – שאתם קוראים לו היילו, גוף ההילה, הגוף המעודן, הגוף הפראני והגוף הקורן. הם כולם שלובים זה בזה, אך שנים מהם חופשיים ללכת. כאשר הנשמה רוצה לעזוב, קו הקשת ושאר הגופים נשארים מאחור. אין להם קומבינציה. החיבור הפראני עם הגוף הפראני לגמרי נשבר והנשמה עוזבת עם הגוף המעודן. זה אומר שהזהות שלכם איננה.

אם בעידון תהפכו למאוד מעודנים, ובפעולות שלכם תהיו מאוד מעודנים, הרי שאתם מאוד קרובים לנשמה שלכם, משום שיש קשר ישיר בין הגוף המעודן וגוף הנשמה. הנשמה והגוף המעודן מאוד קשורים זה לזה, ואף פעם אינם נפרדים זה מזה. כך שכל דבר שהוא מעודן – אמנות מעודנת, פעולות מעודנות, דיבור מעודן שאינו גס – יקרבו אתכם לנשמה שלכם. זו דרך די פשוטה להגיע לתודעת האלוהות שלכם."

כיצד נחזק את הגוף הקורן?

מנטרה

אחת המנטרות שמחברת אותנו לאלמנט האתר שקשור לגוף המעודן היא Sa Re Sa Sa. המנטרה המלאה היא:

“Sa Re Sa Sa, Sa Re Sa Sa, Sa Re Sa Sa, Sarung, Har Re Har Har, Har Re Har Har, Har Re Har Har, Harung.”

ההברה Sa היא בעלת אנרגיה מאוד מעודנת של הביטוי של האינסוף. Har היא האנרגיה של הבריאה המוגשמת כאן באדמה. כך המנטרה מחברת אותנו לתחום האתרי, מחזקת אותו בתוכנו, ומגשימה אותו בגוף המעודן. המנטרה עוזרת גם בעידון של התקשורת, שגם מחזקת את הגוף המעודן. תמצאו כאן ביצוע קלאסי של המנטרה.

לדבר באדיבות

דיבור אדיב מחזק את הגוף המעודן. לדבר באופן מקודש, לסלק מאוצר המילים שלנו מילים גסות, לשמור על טוהר המילה ולעמוד בדיבור שלנו, כל אלה מחזקים את הגוף המעודן.

לתרגל במשך 1000 ימים

המפתח לפיתוח הגוף המעודן הוא לבחור מדיטציה ולהתמיד בה במשך 1000 ימים ברציפות. דרך התמדה שכזו אנו מתרגלים מאסטריות וקונים שליטה בעצמי.

העיכול

העיכול קשור לגוף המעודן. אם העיכול חלש, התמקדו בעידון של התפריט שלכם.

אומנויות

עיסוק באומנות – מוסיקה, ריקוד, ואומנות פלסטית מחזקת את העידון והתחכום שלכם ולכן גם מפתחת את הגוף המעודן.

מדיטציה להפוך את הגוף הקורן לטהור ובהיר (ניתנה ב 11 לאוקטובר 1996)

יושבים בישיבה נוחה כשהגב ישר, החזה פתוח והסנטר מוכנס מעט פנימה. הידיים לצידי הגוף קרובות אך לא נוגעות ברצפה, כפות הידיים פונות כלפי מעלה. הידיים נעות כלפי מעלה עד שיד שמאל נחה ומכסה את יד ימין מעל הראש. הידיים יוצרות קשת מעל הראש. האגודלים אינם נוגעים. מחזירים את הידיים לתנוחת המוצא.

נשימה ומנטרה

תרגול זה נעשה עם המנטרה Har. עם כל Har עושים תנועה של הידייים. יוצרים צורת O עם הפה. שואפים דרך השפתיים המעוגלות תוך הרמת הידיים, ונושפים דרך הפה כשמורידים את הידיים. ממשיכים לנוע בצורה קצבית עם המנטרה. נעזרים בתנועה של הכנסת הטבור פנימה כדי לנשוף בחזקה. שומרים על השאיפה והנשיפה באותה עוצמה.

ממשיכים למשך 11 דקות.

לסיום

לוקחים שאיפה עמוקה, מחזיקים את האויר בפנים כ 15 שניות, משלבים את אצבעות הידיים ונמתחים כלפי מעלה, ואחר כך בתנועה סיבובית לכל הכיוונים. נשיפה. חוזרים על זה עוד פעמיים.

קישור לשיעור בו יוגי בהג'אן לימד מדיטציה זו.

ביצוע של המנטרה שאולי תאהבו לתרגל איתו:

bottom of page