top of page

גוף קו הקשת (Arcline)


הגוף השישי הוא גוף קו הקשת, ובאנגלית נקרא Arcline. קו הקשת נמשך מאוזן אחת לאוזן השניה, מעל לקו השיער. לנשים יש קו קשת נוסף הנמשך מפיטמה לפיטמה, ויש לו תפקיד בתהליך ההִקָּשְׁרוּת עם התינוק. קו הקשת קשור לצקרה השישית שהיא העין השלישית.

אם נדמה את ההילה לכלי הרכב האנרגטי שלנו, אזי קו הקשת מהווה את הההגה שלו. הוא מדריך ומכוין את ההילה ומשרה את האחדות של הגוף והמיינד. זוהי נקודת האיזון בין העולם הפיזי והעולם הקוסמי.

arcline, halo, קו הקשת

קו הקשת נותן לנו את כוח התפילה וגם יש לו איכות מגוננת. אנו בוראים מועצמים אשר בוראים את המציאות שלנו מתוך המחשבות והרגשות שלנו. קו הקשת הוא ההקרנה שלנו, הקרינה הזוהרת מאיתנו אשר מקרינה את התדר של המחשבות והרגשות אל היקום. ככל שקו הקשת יותר עוצמתי כך ההקרנה תהיה יותר חזקה ושלמה. קו הקשת הוא גם משדר וגם מקלט. הוא מגן עלינו דרך שדרים שהוא קולט מהמהות הגבוהה שלנו, ההדרכות שלנו, שבאים לידי ביטוי כאינטואיציה.

מבחינה פיסית קו הקשת מקושר לבלוטת יותרת-המוח, מווסת את מערכת העצבים ואת המערכת האנדוקרינולוגית ובכך מגן על מרכז הלב. קו הקשת חלש גורם לכך שנהיה מושפעים בקלות. ייתכן חוסר איזון הורמונלי שיכול להוביל לתנודות במצב הרוח ובהתנהגות. יהיה קשה להתרכז.

העוצמה של קו הקשת מושפעת מהיָשְׁרָה שלנו, טוהר המחשבה וטוהר המילה שלנו. עלינו לקיים את מה שאנו משדרים.

אני רוצה לשתף עמכם מדיטציה לחיזוק והרחבת קו הקשת.

מדיטציה להרחיב את קו הקשת ניתנה ב 10 לאפריל 1996

"מדיטציה זו תתחיל לשחק איתכם משחקים תוך שלוש דקות. אל תזיזו את הידיים או את תנוחת האצבעות... זה הסוד של התרגול הזה. אני תרגלתי את זה, אני יודע ומכיר את זה. שום תנועה בתנוחה זה מה שנותן תוצאות מיטביות. החלק הטרגי הוא שתוך שלושה חודשים התרגול הזה ירגיע אתכם ויתחיל לשחק עם העצבים שלכם באופן כזה או אחר. אל תדאגו, תצליחו לעבור דרך זה. יש אנשים כל כך עוצמתיים שהם יכולים להזיז את העולם..." - יוגי בהג'אן

למדיטציה שני חלקים:

חלק ראשון

יושבים בישיבה נוחה כאשר הגב ישר והעיניים עצומות. נועלים את הזרת והאצבע של הטבעת עם האגודל ושתי האצבעות האחרות ישרות כלפי מעלה. מקפלים את המרפקים ומביאים את שתי הידיים לצידי הגוף פונות ישר כלפי מעלה כך שהאצבעות הישרות בגובה תנוכי האוזניים. יוצרים צורה של האות O עם השפתיים ונושמים דרך הפה. מקשיבים לצליל שהנשימה יוצרת. זה לא שריקה. מחזיקים את התנוחה יציבה, הידיים אינן זזות ומתמקדים בצליל של הנשימה. ממשיכים למשך 8 דקות.

חלק שני

נשארים באותה תנוחה ומתחילים לחזור על המנטרה Har כאשר מגלגלים את הלשון בחיך עם הצליל של ה"ריש". עם כל חזרה על המנטרה מושכים את הטבור פנימה. ממשיכים למשך 3.5 דקות. לסיום: שאיפה עמוקה, להחזיק את האויר בפנים למשך 30 שניות. מהדקים את השפתיים. מתמקדים בטבור ומרכזים את האנרגיה לקו ישר. נשיפת תותח (להוציא את האויר מהפה כמו שמכבים נרות של עוגת יום הולדת). חוזרים על כך שנית עם החזקה של 15 שניות. מרפים.

מיצאו כאן קישור להקלטה שבה יוגי בהג'אן מלמד את המדיטציה (מדקה 24)

קישורים למדיטציות נוספות שעוזרות לבנות את קו הקשת:

מנטרות שעוזרות לחזק את קו הקשת:

bottom of page